وبلاگ رسمی محمد جواد صاحبی

رئیس هیئت مدیره و شورای علمی دین پژوهان کشور

وبلاگ رسمی محمد جواد صاحبی

رئیس هیئت مدیره و شورای علمی دین پژوهان کشور

وبلاگ رسمی محمد جواد صاحبی
پیوندها

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است

۳۰
آبان

دبیر علمی همایش بزرگداشت آیت‌الله آصفی تاکید کرد: مسئله‌محوری و توجه به نیازهای روز مهم‌ترین مولفه تفسیر آیت‌الله آصفی است.


محمدجواد صاحبی با اشاره به تفسیر «فی رحاب القرآن» اثر آیت‌الله آصفی گفت: این تفسیر محصول تلاش‌های علمی و فکری ایشان است که در میان فرهیختگان و نخبگان در نجف مطرح شده و بعدها به صورت منسجم در مجموعه‌ای گردآوری و در قالب تفسیر «فی رحاب القرآن» منتشر شد.

وی افزود: این تفسیر طیف وسیعی از مسایل اعتقادی، اجتماعی، فرهنگی و عملی را در بر می‌گیرد که مولف بر روی آن بحث و تحقیق کرده است. متن کامل گزارش در ادامه مطلب

۲۹
آبان

کنگره «اسوه زهد جهاد و اجتهاد» بزرگداشت آیت الله شیخ مهدی آصفی با حضور اندیشمندان ایرانی و خارجی در مدرسه عالی امام خمینی (ره) قم آغازشد


در ابتدای این همایش حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد دبیر همایش و حجت الاسلام والمسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به ارائه سخن پرداختند.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری پیرامون شخصیت این مجاهد فقیه از دیگر بخش های این همایش بود.

از دیگر سخنرانان این برنامه می توان به آیت الله مرتضی مقتدایی رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه خواهران و عضو شورای عالی حوزه های علمیه اشاره کرد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین اعرافی رئیس جامعه المصطفی دقایقی به شرح ویژگی های اخلاقی و رفتاری آیت الله آصفی در حوزه های گوناگون خواهد پرداخت.

از دیگر سخنرانان این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه است که وی دقایقی در ایی همایش به سخنرانی خواهد پرداخت.

سخنرانی محمد جواد صاحبی دبیر علمی همایش از دیگر بخش های این مراسم است که وی به توضیح و شرح مقالات ارائه شده به همایش می پردازد.

گفتنی است این همایش با سخنرانی آیت الله آصفی از علمای برجسته حوزه علمیه نجف و جهان اسلام پیش از ظهر امروز به کار خود پایان می دهد.

همچنین رونمایی از 31 اثر منتشره از ایشان و مقالات ارائه شده به همایش از دیگر بخش های این مراسم می باشد.۲۷
آبان

دبیر علمی کنگره تجلیل از آیت الله آصفی از ارسال ۶۵ مقاله به دبیرخانه کنگره بزرگداشت این مرجع تقلید خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد صاحبی در نشست خبری که قبل از ظهر سه شنبه با هدف تبیین کنگره تجلیل از شخصیت آیت الله آصفی برگزار شد ضمن توصیف ابعاد علمی و مبارزاتی این عالم دینی بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته ۳۱ جلد از آثار آیت الله آصفی برای رونمائی در کنگره آماده شد. متن کامل گزارش در ادامه مطلب